Bahçede Yemek Hazırlarken… Genel

Yemek hazırlarken lezzetli tatlar denemek kadar sofranın göze hitap etmesi de çok önemlidir!

Sunum şekli, yemek takımları, çatal bıçak setleri, renk uyumu, masa örtüsü derken harika bir akşam yemeğini hazırlamanın aslında göründüğü kadar kolay bir şey olmadığını anlarız. Romantik bir şeyler hazırlamayı düşünüyorsak ya da aile yemeği için büyük bir sofrada göz doyuran harika tatlar sergileyeceksek önce masa düzeni, sonra yemeklerin servisi düşünülür.

bahcede yemek 3

bahcede yemek

Romantik Konseptli Bahçe Masası Nasıl Hazırlanır?

İki kişilik romantik sofraların sunumunda Amerikan servis kullanmak ortama şık ve elegan bir görünüm katar. Yemek soslarını küçük sosluklarla masada istediğiniz yerlere yerleştirerek ufak dokunuşlarla sofra bütünlüğü için önemli bir şey yapabilirsiniz. Ekmek servis ederken ekmek sepeti kullanabilir, şarap ve diğer alkollü içecekleri içecek kovasıyla masanın orta bölümüne yerleştirebilirsiniz.

Mor ve pembe renklerde yemek takımı ve Amerikan servisi kullanmak ortama istediğiniz romantik havayı verecektir. Şarap bardaklarını kare modellerden tercih ederseniz elegan stil için mükemmel bir dokunuş olabilir.

Kalabalık Sofralar Nasıl Dekore Edilmeli?

Masa örtüsü aile yemekleri ve sevdiklerinizin katıldığı özel günler için ortama sıcaklık katar. Pastel tonlarda desensiz bir masa örtüsüyle ev yemeklerinin sıcaklığını yansıtabilirsiniz. Sarı, turuncu gibi tonlar kullanmak restoran havasından çıkıp evde vakit geçirmenin keyfini hissettiren renklerdir. Klasik tarzda bir aile sofrası istiyorsanız kar beyazından vazgeçmemenizi önerebiliriz. Ancak beyaz masa örtüleri özellikle mangal ve bol zeytinyağlı mezenin bulunduğu bahçe sofralarında çabuk kirlendikleri için kullanışlı değildir.

kalabalik bahce sofrasi

 

Bahçe Yemek Masası Takımları Nasıl olmalı?

Kalabalık sofralar sizin için olmazsa olmazlar arasında ise açılıp kapanabilen, geniş aileler için uygun modellerde dikdörtgen ya da oval masaları tercih etmelisiniz. Genellikle birkaç kişilik sofralar hazırlıyorsanız daha samimi bir ortam için kare ya da yuvarlak masalar bahçenize yakışacaktır. Misafir ağırlamaktan hoşlanan ama genelde çekirdek aileyle yemek sevenlerdenseniz kare ve yuvarlak masaların açılıp kapanabilen modellerini denemelisiniz.

royal garden bahçe masası

Bahçede yemek yemek sizin için bir tutkuysa aldığınız mobilyalarla duygusal bir bağınız da oluşur. Yemek masanız size keyifli akşamlarınızı ve mutlu anılarınızı hatırlatır. Bunun için uzun yıllar yanınızda olacak kaliteli malzemeden yapılan bahçe mobilyası tercih etmelisiniz. Royal Garden Iroko ağacından yapılan bahçe mobilyalarıyla estetik tasarım ve kaliteyi uygun fiyatla sunuyor. İnternetten alışveriş imkanı da olan bahçe mobilyalarını Royal Garden üretim tesislerinde de gelip görebilirsiniz.

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.