Bahçe Salıncağında Guiness Keyfi! Genel

Dikkat! Bu yazıyı okuduktan sonra, “Ben de bahçemde meyve, sebze yetiştiriyorum ama Guiness’e girecek kadar değil” diyebilirsiniz. Siz iyisi mi bu sene hamakta sallanın, şezlongda uzanın! Ama yazıyı okurken elinize kahvenizi alın ve bahçe salıncağınıza uzanıp güneşin tadını çıkarın.

Guniness Rekorlar Kitabı‘na ; “en uzun boylu erkek veya kadın, en kısa erkek veya kadın vb.” bu zamana kadar bir çok rekor, adını altın harflerle yazdırdı. Peki bahçenizde yetiştirdiğini meyve ve sebze ile Guiness Rekorlar Kitabı‘na girebileceğinizi biliyor muydunuz? Bilmiyorsanız biz söyleyelim evet hatta bunun örneklerini size şöyle sıralayabiliriz,

Dünyanın En Büyük Patatesi

Lübnan’da yaşayan çiftçi Semhat’ın yetiştirdiği dev patates tam tamına 12 kilo.

Dünyanın en büyük patatesi

Dünyanın En Büyük Kabağı

Kan Dade tarafından Pasifik’teki Norfolk Adası’nda yetiştirilen dev kabak tam üç kilo. Uluslar Arası Amatör Bahçecilik fuarında sergilenen dev kabağı taşımak için iki kişi gerekiyor.

Dünyanın En Büyük Kabağı

Dünyanın En Büyük Lahanası

1998 yılında Guiness‘e giren yeşil lahana 35 kilo ağırlığında.

Dünyanın En Büyük Lahanası

En Ağır Elma

Chisato Iwasaki’nin kendi bahçesinde yetiştirdiği bu elma, 1.849 gram olarak Guiness Rekorlar Kitabına “En Ağır Elma” ünvanıyla adını yazdırır.

Dünyanın En Ağır Elması

Dünyanın En Büyük Karpuzu

Hazır olun, çünkü bu karpuzun ağırlığına inanamayacaksınız. Resimde görmüş olduğunuz karpuz 122 kilogram!

Dunyanın En Büyük Karpuzu

Bahçenizde keyif yapmak için Royal Garden ürünlerine bakmayı ihmal etmeyin. Ne demiştik; bahçe salıncağınızı kurun veya bir hamakta sallanın ya da elinize kitabınızı alın şezlongda uzanın. Şezlong ve bahçe salıncağı fiyatları için Royal Garden web sitesini ziyaret etmeniz yeterli.

Moonlight Bahçe Salıncağı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.