Bahçede Mangal Yaparken Nelere Dikkat Etmeli? Genel

Mangal keyfi her duyduğumuzda iştahımızı açsa da aslında bahçe mangallarının sonu beklendiği gibi leziz sofralarla bitmiyor. Yangın çıkaran, eti fazla ya da az pişiren, istediği gibi yumuşak yapamayan ya da ızgaraya yapışanları temizlemek zorunda kalanlardansanız basit ipuçlarıyla doğru şekilde mangal partileri yapabilirsiniz. Mangalın kömürlerinden etin nasıl hazırlanacağına kadar her adımda uygulayacağınız ufak dokunuşların ardından alacağınız keyfin tarifi olmayabilir.

bahçe mangal 4

Mangal Hazırlarken

Mangalınızın içine kömürleri ızgarayla aralarında en az 5 cm kalacak şekilde yerleştirin. Kömürlerin eşit dağıldığından emin olmalısınız. Bu şekilde ateş eşit dağılır ve ızgaranın üzerindeki her şey aynı anda pişer. Odun yerine kömür kullanırsanız kıvılcım sıçrama ihtimali düşer ve vücudunuzu korumuş olursunuz. Mangaldaki kömür veya odunu tutuşturmak için mangal yakıcı jellerden kullanabilirsiniz. Gazete ve çıra ile uğraşarak zaman kaybetmemiş olursunuz. Kömür kullandıysanız harlı alevin geçmesi için 20 dakika kadar bekledikten sonra ızgaranızı mangalın üzerine yerleştirin. Bu sayede etler yanmaz ve yumuşak pişerler.

bahçe mangal 3

Mangal Izgarası Pişirmeye Nasıl Hazırlanır?

Et, tavuk ve sebzelerin ızgaraya yapışmadan pişmeleri için bir kuru soğanı ikiye bölün. Birkaç dakika ısıttığınız ızgaranın üzerinde bıçakla kesilmiş kısmını maşa yardımıyla ızgaraya sürün. Izgaranın mangala iyi sabitlendiğinden emin olun. Bu mangal keyfinizi bozacak bir kazanın önüne geçmenizi sağlayacaktır.

bahçe mangal

Keyifli mangal sofraları için Retro desenli masa örtüleri tercih ederseniz bu ortama sıcak bir hava katacaktır. Sandalye minderlerinizi de pastel tonlarda seçmek masanıza görsel bütünlük sağlar. Akşam yemeği için mangal yapacaksanız mum yerine otantik fenerlerle masanızı aydınlatabilirsiniz. Royal Garden bahçe masası takımlarıyla kalabalık mangal sofralarınızda uzun yıllar sevdiklerinizle vakit geçirirken size sadece yemekleri hazırlamak kalır. Iroko ağacından üretilen Royal Garden bahçe masası takımlarında masalar açılıp kapanabilir, sandalyeler de katlanabilir fonksiyona sahiptir. İstediğiniz masayla istediğiniz sandalyeyi birlikte tercih edip kendi tarzınızı gösterebilir, sandalye sayısını arttırabilirsiniz.

bahçe sandalyeleri

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.